Muzika gyvai

Trio Neda / Labutis / Banys: Spiritus in Jazz

Renginys įvyko 2023-10-20
 • Šiam trio – penkeri metai. 2017 m. viduryje seni scenos partneriai Vytautas Labutis ir Neda Malūnavičiūtė pradėjo muzikuoti su jaunu, kūrybingu pianistu Richardu Baniu. Nenuostabu – nuo 1990-ųjų gyvuojantį tandemą visada traukė eksperimentai. Per ilgus partnerystės metus Vytautas ir Neda išsiugdė nepakartojamą telepatinį bendravimo stilių ir ansamblio pojūtį, leidžiančius jiems įgyvendinti bet kokius sumanymus. Jų improvizacijų žodynas – neišsemiamas.

  Neda Malūnavičiūtė – Lietuvos džiazo primadona, fleitininkė ir vokalistė. Dainininkė improvizavo beveik su visais Lietuvos džiazo meistrais, dalyvavo Vytauto Labučio okteto, Leonido Šinkarenkos kvinteto „Jazz 5“, Kauno bigbendo programose, buvo improvizacinės muzikos grupės „Exlex“, sumanytos kartu su šviesaus atminimo perkusininku Tomu Dobrovolskiu, narė, rengė programas trio su Artūru Anusausku ir Vytautu Labučiu. Nuo 2006 metų Neda nuolat koncertuoja su dainuojamosios poezijos trio „Meilės trikampis“ ir dviese su aktoriumi Olegu Ditkovskiu, atlikdama jai sukurtas ir savo pačios dainas. „Vieno teisingo žanro nėra – arba turi ką pasakyti muzika, arba ne. Kuo didesnė įvairovė, tuo įdomiau gyventi. Aš džiaugiuosi, kad mano kasdienybėje nėra rutinos – pučia vis nauji vėjai: pati renkuosi, su kuo noriu groti, ką ir kur“, – kalbėjo dainininkė.

  Vytautas Labutis – viena iškiliausių Lietuvos džiazo asmenybių, multiinstrumentininkas, kompozitorius ir pedagogas,  Birštono festivalio Didžiojo prizo laureatas (1996 m.). Talentingam muzikui paklūsta kamerinės ir monumentalios džiazo formos. Jis rašo muziką didelės sudėties ansambliams ir muzikuoja duetuose meistriškai žongliruodamas įvairiausiais muzikos stiliais ir išraiškos priemonėmis. Vytauto Labučio arsenale yra tiek kūrinių, kad niekada negali žinoti, kokią melodiją ar negirdėtą staigmeną jis lyg tūzą ištrauks iš rankovės. Džiazo grandas pasirodo ir šiuolaikinės akademinės muzikos projektuose, menininkų performansuose, ugdo jaunąją džiazo kartą mokytojaudamas Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Jo parengti vaikai – ne pagal amžių virtuoziški ir išprusę, skina laurus nacionaliniuose ir tarptautiniuose džiazo konkursuose.

  Richardas Banys – talentingas pianistas ir kūrėjas. Jo kelias į muziką prasidėjo Šiauliuose savarankiškomis klasikinio fortepijono ir kompozicijos studijomis, kurias vėliau tęsė Šiaulių konservatorijoje. Įstojęs į Vilniaus kolegijos populiariosios muzikos skyrių, pianistas pasinėrė į savo mėgstamą džiazo stichiją, o 2016 metais baigė magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Artūro Anusausko džiazo fortepijono klasėje.  Muzikantas dalijosi scena su daugeliu šalies džiazo kūrėjų, tarp jų – Vladimiru Čekasinu, Ana Čekasina, Neda Malūnavičiūte, Aleksandru Tenu, Gintaru Šulinsku, Linu Būda, Remigijumi Rančiu, Dariumi Rudžiu, Vyčiu Nivinsku. Jis grojo daugybėje klasikinės muzikos koncertų, bendradarbiavo su dainininke Judita Leitaite, akordeonininku ir kompozitoriumi Andriumi Kulikausku. Šiuo metu atlikėjas dėsto fortepijoną Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje.

  Nuorodos:
  Birštono džiazo festivalis
  https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013694354/dziazo-vakaras-trio-neda-labutis-banys

  Asmeniniai puslapiai:
  https://www.facebook.com/neda.malunaviciute
  www.labutis.lt/
  https://www.facebook.com/labutismusic
  https://www.facebook.com/vytautas.labutis
  https://www.facebook.com/richardas.banys

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį