Muzika gyvai

Solo koncertas

Renginys įvyko 2023-11-10
 • Liudas Mockūnas dalinasi mintimis apie artėjantį koncertą:
  „...Grojimas solo yra sudėtinga užduotis. Nors koncertuoti solo viešai pradėjau daugiau nei prieš dešimtmetį, iki šiol man šis formatas išlieka vienu sudėtingiausių iššūkių, tiek muzikine, tiek fizine, tiek psichologine prasme. Grodamas solo kiekvieną kartą verčiu „baltą lapą" ir ašies improvizacijai ieškau konkrečioje erdvėje atsiverdamas juslėms, užaštrindamas klausymą ir įsiklausymą iki maksimumo, atsiribodamas nuo bet kokių išankstinių formų planavimo. Svarbiais tampa konkrečios situacijos veiksniai: akustika, publika, erdvė, pašaliniai ar atsitiktiniai garsai. Taip grodamas dedu lygybės ženklą improvizacijai/muzikavimui ir meditavimui..."

  Liudas Mockūnas – saksofonininkas, klarnetininkas, improvizatorius, LMTA dėsto laisvąją improvizaciją ir džiazo saksofoną.

  Jau daugiau nei du dešimtmečius L. Mockūnas darbuojasi improvizacinėje ir eksperimentinėje scenoje. Tarp jo partnerių – daugybė reikšmingų pasaulio džiazo ir improvizacinės muzikos grandų: Marc Ducret, Agusti Fernandez, Mats Gustafsson, Barry Guy, Andrew Hill, Otomo Yoshihide, Mikko Innanen ir kiti.

  L. Mockūnas žinomas ne tik kaip improvizacinės muzikos bei avangardinio džiazo muzikantas, bet ir kaip šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas, nuolat solisto amplua pasirodantis su Lietuvos orkestrais ir kameriniais ansambliais.

  Muzikas yra vienas iš Lietuvos džiazo federacijos, pasaulyje pripažintos įrašų kompanijos „NoBusiness Records“, šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos magistro programos LMTA, kūrybinės platformos „Improdimensija“, „Improdimensija orchestra“ ir Improdimensija Records“ iniciatorių ir steigėjų. Jau daugiau nei penkerius metus kuruoja improvizacinei muzikai ir edukacijai skirtą ciklą Vilniuje, kur nuolat koncertuoja ir su jaunaisiais muzikais dalinasi patirtimi menininkai iš viso pasaulio. Daugiau apie L. Mockūną: https://www.mic.lt/en/database/jazz/composers-artists/mockunas/

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį