Arčiau muzikos

Reti svečiai džiaze: kanklės

Renginys įvyko 2023-12-21
 • Vakaras su Niujorke gyvenančia atlikėja, kanklininke, vokaliste Simona Smirnova. Per renginį sužinosime, kaip kankles ji pritaiko Niujorko džiazo klubuose koncertuodama su savo kvartetu bei keliaudama po pasaulį. Vakaro metu turėsime galimybę išgirsti Simoną atliekančią kūrinius iš jos naujausios knygos „Kanklės in New York", pasiklausyti įrašų iš jos albumų, pabendrauti ir užduoti klausimų.

  Simona Smirnova yra vienuolika metų JAV gyvenanti kompozitorė ir atlikėja. Jos muzikinis kelias prasidėjo nuo kanklių muzikos pamokų Ignalinos muzikos mokykloje. Muzikantė studijavo džiazo vokalo bakalaurą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau išvyko į JAV ir pabaigė šiuolaikinės kompozicijos studijas Berklio muzikos koledže. Simona yra išleidusi keturis savo kūrybos muzikos albumus ir vieną kanklių natų knygą „Kanklės in New York". Atlikėjos kompozicijos jungia džiazo, folkloro, klasikos ir pop muzikos stilius. Simona aktyviai koncertuoja JAV, kasmet vyksta mėnesio turui į Australiją ir Naująją Zelandiją ir reguliariai pasirodo Europoje. Ji aktyviai skleidžia kanklių muziką JAV lituanistinėse mokyklose ir bendruomenėse, veda seminarus ir interaktyvius koncertus. Praėjusių metų Globalios Lietuvos Lyderių apdovanojimuose Simona buvo nominuota už Lietuvos vardo garsinimą per kūrybiškumą. Simona yra aktyvi muzikantų bendruomenės bei Niujorko kompozitorių sąjungos narė ir balsuojanti narė prestižinėje „Grammy Recording Academy".

  Atvira ir šilta muzikantės asmenybė pritraukia daug žmonių į jos seminarus, koncertus ir renginius, tad ir Muzikos Magijos klube kviečiame klausytojus ateiti pasiruošusius ne tik sužinoti apie kankles, bet ir smagiai pabendrauti!

  Nuorodos:

  Simonos Smirnovos puslapis: http://www.simonasmirnova.nyc

  „Kanklės in New York" dokumentinis filmas: https://youtu.be/67Tb5HZjSpE?si=P85-4tCl9Yvv6dRZ

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį