Arčiau muzikos

Reti svečiai džiaze: arfa

Renginys įvyko 2023-10-26
 • Laukia ypatingas vakaras su džiaze retai naudojamu, bet labai įspūdingu styginiu instrumentu – arfa. Vakaro dalyviai turės galimybę išgirsti, kaip skamba arfa atliekami džiazo kūriniai gyvai ir muzikiniuose įrašuose, sužinos apie arfos istoriją džiazo kontekste ir technines grojimo subtilybes.

  Arfininkė Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė bakalauro ir magistro laipsnį įgijo Lietuvos
  muzikos ir teatro akademijoje. Taip pat tobulinosi Italijoje (Conservatorio di Musica
  Arrigo Boito, Parma). Arfininkės grojimo stilių formavo rusų, prancūzų ir italų mokyklos
  atstovės. Muzikė dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir projektuose – ten pasirodo solo ir ansamblių
  sudėtyse, kurdama unikalius performansus. Arfininkė yra Trio „Nantes" narė. Gabrielė
  kviečiama groti ryškių šalies orkestrų sudėtyse, pasirodo ir kaip solistė. Dabar eina arfininkės pareigas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

  Žygimantas Bačkus – subtilus ir universalus gitaristas, perpratęs visą spektrą muzikos tradicijų ir stilių – nuo ankstyvojo džiazo ir bibopo iki free džiazo, fusion, hiphopo, funk’o, r&b. Savo kelią jis pradėjo Balio Dvariono 10-metėje muzikos mokykloje, Artūro Alšausko klasėje, vėliau mokėsi privačiai pas žymų džiazo gitaristą Eugenijų Jonavičių. Baigęs S. Šimkaus konservatoriją Žygimantas tobulinosi Roterdame, Olandijoje, vėliau sugrįžęs į Lietuvą 2017 metais „Gitarų šėlsmas“ konkurse,  jazz/classic kategorijoje jis pelnė pirmąją vietą. Šiuo metu gitaristas groja su įvairiais džiazo ir pop muzikos atlikėjais. Yra dalyvavęs žymiausiuose Lietuvos džiazo festivaliuose: „Klaipėdos Pilies džiazo festivalis“, „Vilnius MAMA jazz“, bei „Kaunas jazz“. Prie CinAmono prisijungė 2017m. vasarą.

  Nuorodos:
  https://arfosmuzika.lt/

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį