Muzika gyvai

Muzika čia ir dabar | Tomas Kutavičius ir Arkadijus Gotesmanas

Renginys įvyko 2024-03-01
 • Improvizacijos meistrai: Tomas Kutavičius (fortepijonas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija) pasidalins su klubo svečiais muzika, gimstančia čia ir dabar, spontaniško muzikinio dialogo metu.

  Tomas Kutavičius – kompozitorius, pianistas, improvizatorius – savitai jungia džiazo ir klasikinės muzikos priemones. Greta džiazo, svarbią vietą užima akademinė muzika – nuo vokalinių miniatiūrų, choro, kamerinių kūrinių, iki simfonijų.

  Kaip buvo pristatytas LRT Klasika laidos „Džiazo pasažai“: „Tomas Kutavičius gerai žinomas vyresniosios kartos džiazo auditorijai kaip iškilių, istorinių projektų dalyvis. Jis grojo S. Sasnausko kvartete, kalė naujus žanro riboženklius su D. Naujokaičiu ir J. Milašiumi, „ganė vėją“ su Vytautu Labučiu, muzikavo su daugybe Lietuvos ir pasaulio džiazo kūrėjų – nuo P. Vyšniausko ar V. Tarasovo iki K. Kugelio ar J. Haffnerio. Tačiau iš džiazo lauko Tomą Kutavičių bemaž dviem dešimtmečiams pasiglemžė komponavimas, muzika teatrui, akademinė muzika. Pagaliau, įgrojęs solinę kompaktinę plokštelę „Ežeras“, Tomas Kutavičius sugrįžo prie džiazo ir improvizacinės muzikos, sugrįžo į tą muzikos lauką, kuriame 1985-aisiais prasidėjo jo kaip pianisto sceninė karjera.“ Laidos įrašo nuoroda: Džiazo pasažai. Laidos svečias – pianistas ir kompozitorius Tomas Kutavičius - 2023.04.16 - Radioteka - LRT

  Pirmoje koncerto dalyje džiazo pianistas ir kompozitorius Tomas Kutavičius fortepijonu solo atliks improvizacijas, inspiruotas dabarties laiko ir nuotaikų. Antroje dalyje kartu su juo improvizuos Arkadijus Gotesmanas.

  „Arkadijus Gotesmanas – išradingas ir plačia muzikine artikuliacija pasižymintis menininkas, kuriam sugroti svingo ar bebopo eros džiazą nėra sudėtinga, tačiau jo išskirtinumas atsiskleidžia laisvojo džiazo bei improvizacinės muzikos baruose. Scenoje greta standartinio būgnų rinkinio visuomet išvysime keisčiausių lėkščių komplektų bei daugybę įvairių, papildomų perkusinių instrumentų. Įvairūs barškučiai, varpeliai, žvangučiai, dubenėliai, bongai, buffallo tipo būgnai, net ant žemės gulintis plastikinis maišelis gali tapti dar vienu perkusininko instrumentu. Gausus instrumentinis bagažas, laki fantazija bei puikus gebėjimas improvizuoti kiekvieną šio meistro pasirodymą paverčia nepakartojama garsine kelione.“ (Vitalijus Gailius, Lietuvos muzikos informacijos centras)

  MUZIKA GYVAI – tai įvairių muzikinių žanrų koncertai, rengiami jaukioje kamerinėje aplinkoje. Čia galima puikiai girdėti muziką ir maloniai pabendrauti su atlikėjas bei kitais renginio svečiais.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį