Arčiau muzikos

Meditacija su fortepijono muzika: lietuvių autorių kūryba

Renginys įvyko 2023-11-14
 • Pianistė Gabija Natalevičienė kviečia atrasti dažnai šešėlyje liekančias fortepijono ypatybes ir drauge leistis į užburiančią, meditatyvią vidinę kelionę: atsiverti raminančiai, terapinį poveikį turinčiai muzikai.

  MEDITACIJA SU FORTEPIJONO MUZIKA: ŠIUOLAIKINIŲ LIETUVIŲ AUTORIŲ KŪRYBA
  Antrajame ciklo* renginyje bus toliau plėtojamos pirmojo idėjos, šį kartą sutelkiant dėmesį į lietuvių autorių muziką. Kompozitoriaus V. Bartulio „Hanami“ kvies išgirsti, kaip skamba besiskleidžiančios sakuros, o to paties autoriaus „Ūkanos“ panardins į mistinę atmosferą. R. Motiekaičio „Melancholijos erdvės“ ir M. Natalevičiaus kūriniai („Svajingai“, „Psalmė“, „Koliažas laiko pabaigai“) nuteiks meditatyviai. Lėtoje muzikos tėkmės ir atmosferų kaitoje pavieniai muzikos garsai liesis į bendrą srautą, kviesdami klausytoją patirti, kaip įvairiai gali skambėti fortepijonas.

  Renginį veda Mykolas Natalevičius, kūrinius gyvai atlieka Gabija Natalevičienė.

  Gabija Natalevičienė – Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, meno daktarė. Pianistė nuosekliai gilinasi į sakralumą fortepijono muzikoje.

  Mykolas Natalevičius – lietuvių kompozitorius, kuriantis įvairiose muzikos srityse: nuo akustinės instrumentinės muzikos iki eksperimentinės elektronikos. Jo kūriniai simfoniniam orkestrui, chorui, muzikiniam teatrui, dramos spektakliams ir kino filmams pelnė daugybę apdovanojimų konkursuose ir festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. 2017 m. išrinktas Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku. Nuo 2018 m. koordinuoja Baltijos šalių šiuolaikinės muzikos tinklo veiklą.

  *Trijų renginių ciklas „Meditacija su fortepijono muzika“
  **Nuotraukos autorius – Tomas Terekas

  Nuoroda:
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100041520403003

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį