Muzika gyvai

Kosminis Čiurlionis | Petras Vyšniauskas ir Aleksandra Žvirblytė

Renginys įvyko 2024-02-23
 • Čiurlioniškų vizijų kosmose – intriguojantis originalių M. K. Čiurlionio, jo amžininkų bei kitų autorių kompozicijų sujungimas su spontaniškomis improvizacijomis. Tai vieno populiariausių Tarptautinio M.K. Čiurlionio muzikos festivalio projektų atnaujinta duetinė versija.

  Programą atlieka nuo 2016 metų nuolat scenoje bendradarbiaujantys muzikai – legendinis Lietuvos saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir tarptautinį pripažinimą pelniusi lietuvių pianistė Aleksandra Žvirblytė. Duetas yra pristatęs visą eilę unikalių projektų, gerai įvertintų kaip Lietuvos, taip ir užsienio šalių koncertų salėse bei transliuojamų LRT.

  Petro Vyšniausko koncertas su pianiste Aleksandra Žvirblytė buvo užburiantis. Sumanymas tiesiog neįtikėtinas. Efektas gniaužia kvapą ne vien dėl to, kad Petras be paliovos rizikuoja, bet ir todėl, kad muzika tokia subtili ir intensyvi, kad nejučia ima kauptis ašaros. Nepamirštamas koncertas...

  Emmanuel de Gouvello, Prancūzija

  Soprano saksofonininkas lietuvis Petras Vyšniauskas, yra, mano manymu, vienas originaliausių muzikantų, besikoncentruojančių ties šiuo instrumentu – jo ryškios frazės prasiplečia su ryžtingai originaliais intervalais, o jo garsas yra galingas – stipresnis ir tikslesnis, negu Sam Rivers, tankesnis ir labiau koncentruotas nei Steve Lacy, gal net polifoniškas, – kaip Evan Parker. ”

  Howard Mandel, Niujorkas, JAV

  Aleksandra Žvirblytė nevaržomai čia pat scenoje kuria jausmingą muzikinį paveikslą. Jos skambinimas ne tik techniškai tobulas, bet ir dvasiškai turtingas, puiki technika tampa tiktai priemone išreikšti savitą muzikos suvokimą.“

  Steen Sogaard. „Morgenavisen Jyllandspoeten“, Danija

  MUZIKA GYVAI – tai įvairių muzikinių žanrų koncertai, paprastai akustiniai, rengiami kamerinėje aplinkoje, (svečių skaičius iki 40 asmenų). Čia galima puikiai girdėti muziką ir maloniai pabendrauti su atlikėjas bei kitais renginio svečiais.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį