Muzika gyvai

Koncertas: Mindaugo Stumbro Trio

Renginys įvyko 2023-12-08
 • Mūsų laukia išskirtinis savo forma koncertas.

  Džiazo gitaristo/kompozitoriaus Mindaugo Stumbro trio muzikantai jaukioje kamerinėje salėje muzikuos ne ant scenos, kaip įprasta, o greta klausytojų, bendrame rate.

  Kiekvienas svečias taps džiazo ansamblio proceso dalimi, visai iš arti matydamas ir klausydamas muzikantų.

  Ne ką mažiau išskirtinis bus ir šio koncerto turinys. Kartu su savo talentingais kolegomis – kontrabosininku Gediminu Steponavičiumi ir būgnininku Tuomu Räsänenu, Mindaugas Stumbras atliks kūrinius iš savo dviejų albumų „Among The Pines“ ir „Inspirations“, pasitelkiant gausias bei turtingas improvizacijas. O taip pat penktadienio vakarą sulauksime naujo Mindaugo kūrinio premjeros!

  Mindaugas Stumbras – gitara, arabiškas udas

  Gediminas Stepanavičius – kontrabosas

  Tuomas J. Räsänen – perkusija

  Mindaugas Stumbras – džiazo gitaristas ir kompozitorius, atliekantis bei kuriantis džiazą ir šiuolaikinę muziką. Jis yra vienas perspektyviausių Lietuvos džiazo atlikėjų, aktyviai dalyvaujantis Lietuvos ir užsienio scenose. Vidurinį išsilavinimą įgijęs Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, muzikantas toliau tobulinosi ir 2019 m. Škotijos karališkojoje konservatorijoje įgijo bakalauro laipsnį. Per kelis pastaruosius metus M. Stumbras muzikuodamas aplankė daugelį Europos šalių, grojo žinomuose džiazo klubuose ir aplankė žymius tarptautinius džiazo festivalius. 2018 m. jis išleido debiutinį albumą ,,Our Kingdom”, kuris buvo sėkmingai pristatytas ir įvertintas klausytojų bei muzikos kritikų. 2021 m. ir 2023 m. išleistos plokštelės „Inspirations” ir „Among the Pines” atnešė dar didesnį klausytojų susidomėjimą. Jo įkurti kolektyvai yra tapę Vilnius Jazz Young Power (2015) ir Kaunas Jazz Competition (2020) laureatais. 2016 m. M. Stumbras užėmė pirmą vietą viename reikšmingiausių Lietuvos gitaros konkursų ,,Gitarų Šėlsmas”, o jo sukurti ir įrašyti kūriniai 2018 m., 2020 m., 2021 m. ir 2022 m. buvo atrinkti į Lietuvos Džiazo Federacijos leidžiamą rinkinį ,,Jazz from Lithuania”. 2022 m. atlikėjas kartu su grupe gavo Lietuvos Kultūros Ministerijos įsteigtą jaunojo kūrėjo premiją už nuopelnus muzikėje veikloje. Tais pačiais metais Lietuvos muzikos informacijos centro (LMIC) leidykla išleido autoriaus natų leidinį „Gitaros eskizai”, skirtą solo gitarai. Nuolat kuriantį muzikantą įkvepia ne tik pasaulio virtuozų kūryba, bet ir stulbinantys gamtos vaizdai, potyriai, žmogaus kasdienybė bei globalūs socialiniai reiškiniai. Gitaristas naujo skambesio ieško įvairiuose muzikos žanruose ir lieka ištikimas improvizacijos menui.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį