Muzika gyvai

Jaunosios Danijos žvaigždės

Renginys įvyko 2024-03-15
 • Visi atlikėjai praėjusiais metais jau koncertavo Vilniaus Rotušėje kaip tarptautinio konkurso-festivalio "Muzika be sienų" laureatai. Jie aktyviai koncertuoja ir dalyvauja tarptautiniuose konkursuose.

  Visi jie mokosi arba mokėsi Gradus muzikos koledže. Jį įkūrė ir jam vadovauja, kaip vertinama, vienas geriausių Danijos fortepijono pedagogas - Martin Lysholm Jepsen.  Martin yra ir Orhuso Karališkosios muzikos akademijos profesorius, dažnai kviečiamas vesti meistriškumo pamokas į įvairias muzikos mokymo įstaigas. Šiemet kovo mėnesį jis atvyks į Vilnių ir dvi dienas ugdys M. K. Čiurlionio moksleivius. Muzika apjungia jaunesnes ir vyresnes kartas, naikina barjerus tarp skirtingų kalbų ir kultūrų.

  Renginio partneris: VšĮ "Klasika LT"

  Svečių laukia vakaras, kuriame klasikinius kūrinius fortepijonui atliks penki jauni talentingi Danijos pianistai:

  Pianistas ir kompozitorius Aleksander Roman 2019 m. pradėjo fortepijono studijas pas Martin Lysholm Jepsen Gradu koledže. Tai buvo lemiamas momentas pastūmėjęs jį į muzikos meno pasaulį. Aleksander nuo 2022 m. studijuoja Karališkoje Orhuso muzikos akademijoje ir intensyviai koncertuoja, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir tobulinasi meistriškumo kursuose. Aleksander ir pats inicijuoja įvairius meninius projektus, kaip OPUS fortepijoninės muzikos festivalis Orhuse kartu su Budapešto Franso Listo akademija, lauko pasirodymai su akustiniais instrumentais visoje Danijoje ir intymūs namų koncertai jo paties rezidencijoje.

  A. Roman dedikavo 3 fortepijonines sonatas op. 1 savo mokytojui M.L. Jepsenui, kaip L. van Beethoven savo laiku dedikavo F. J. Hayden. Aleksander ir šiuo metu rašo op. 2, 24-is preliudus fortepijonui solo.

  Aurora Nuno Snefrid Darvann- Hermann jauniausioji šio koncerto pianistė. Aurora yra Martin Lysholm Jepsen mokinė Gradus Junior koledže. Ji aktyviai koncertuoja Danijoje ir yra tarptautinių konkursuose laimėtoja, įskaitant Steinway festivalį Danijoje ir Šiaurės pianistų talentų konkursą. Ji jau lankėsi Lietuvoje, koncertavo Vilniaus Katedroje, Trakų pilyje ir 2022-ais laimėjo 1-ą vietą konkurse ,,Muzika be sienų”.

  Emil Dalgaard studijuoja Gradus Junior koledže ir nuolat tobulinasi meistriškumo pamokose pas žymius muzikantus, tarp kurių ir prof. Aleksandra Žvirblytė. Emil sėkmingai pasirodo tarptautiniuose konkursuose ir laimi prizines vietas. Jis koncertuoja, praėjusių metų lapkričio mėnesį grojo kaip solisas L. van Beethoven koncertą fortepijonui Nr. 3 ir tais pačiais metais laimėjo Jacob Gade stipendiją talentų programoje. 

  Emil Nabe-Nielsen pradėjo muzikuoti su savo seneliu, o vėliau įstojo į muzikos Gradus Junior College. Ilgai netrukus pradėjo dalyvauti ir laimėti prizus įvairiuose Danijoje ir užsienyje vykstančius tarptautiniuose konkursuose. Lietuvoje 2023 metais laimėjo 1-ą vietą konkurse ,,Muzika be sienų”.

  Sophus Elmark nuo mažumės muzikavo smuiku ir fortepijonu. Būdamas 8-erių apsisprendė, kad gros fortepijonu, o 13-os jau laimėjo pirmą vietą Steinway Piano festivalyje ir Šiaurės pianistų talentų konkurse. Nuo 2022 metų (po COVID-19) vėl sekė apdovanojimai įvairiuose tarptautiniuose jaunųjų muzikų konkursuose Danijoje, Švedijoje, Costa Rikoje ir Lietuvoje taip pat.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį