Muzika gyvai

Styginių muzikos magija su "Duettissimo"

2024-06-27,  Ketvirtadienis — 19:00
 • "Duettissimo" gimė prieš 10 metų Vienoje ir ne taip dažnai džiugino muzikos mylėtojus Lietuvoje. Dueto pavadinimas atėjo su Vytauto Barkausko kūriniu, dedikuotu Daliai Dėdinskaitei ir Glebui Pyšniakui. Šio kūrinio smuikui ir violončelei (op.137) premjera koncertų salėje "Musikverein" Vienoje 2014 m. buvo ypatingai gerai priimta publikos, o dueto koncertus lydėjo sėkmė ir kitose šalyse.

  DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų - didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2020 - 2022 metais - Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010- aisias Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje "Violine in Dresden", po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje "Dresdner Musikfestspiele 2012". D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, "Dresdner Kappelsolisten" ir Drezdeno "Carl Maria von Weber" simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt., plačiau Dalia Dėdinskaitė, violinist - Official website (dalia-dedinskaite.com)

  GLEB PYŠNIAK dar būdamas 14 metų kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos "Musikverein", Amsterdamo "Concertgebouw", Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 metų - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius, plačiau Gleb Pyšniak, cellist - Official Website - News (glebpysniak.com)

  Gleb Pyšniak

  Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  Viršeliui panaudota Ugnės Žilinskės nuotrauka ir "Duettissimo" albumo viršelis su Mindaugo Juodžio paveikslo motyvais

  „Duettissimo“ kūrybos dešimtmetį mini koncertais ir dviguba vinilo plokštele - LRT

  G. F. Händel - J. Halvorsen "Passacaglia" (Dalia Dedinskaite, violin / Gleb Pyšniak, cello)

 • Programoje skambės M. Ravel, E. Schulhoff ir kitų kompozitorių kūriniai.

  Apie albumą "Duettissimo"

  Turbūt nieko negali būti intymiau muzikoje negu smuiko ir violončelės duetas, kuris visapusiškai atsiskleidžia vienuose iš gražiausių Zoltán Kodály ir Maurice Ravelio opusuose. Be šių "didžiųjų" duetų albumo programoje skamba ir vieno žymiausio šių dienų latvių kompozitoriaus Pēterio Vaskso kūrinys, tarsi muzikinė malda, "Castillio Interior" bei legendinio litvakų kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo "Dialogai" (kūrinys dedikuotas duetui, o kūrinio premjera įvyko su dideliu pasisekimu Nyderlanduose).

  Viršelį puošia Mindaugas Juodžio paveikslai iš tapybos darbų ciklo "Duettissimo". 

  Kaip sako dailininkas, "Duettissimo" buvo inspiruotas pažintimi su Dalia Dedinskaite ir Gleb Pyšniak - bendraujant ir klausantis jų atliekamos muzikos. Tai nėra muzikos iliustracija ar atlikėjų portretai, tai subjektyvi refleksija į muzikantų psichologiją ir garsą.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį