Muzika gyvai

Dangiška muzika

Renginys įvyko 2023-11-24
 • Smuiko virtuozė Lina Marija Domarkaitė-Songailė ir arfininkė Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė kviečia išgirsti išskirtinę Romantizmo epochos muzikos genijų, itin aukštos meninės vertės kūrinių programą.  Dueto ypač tinka klausytis kamerinėje aplinkoje – subtilus muzikavimas gali paliesti kiekvieną. Koncerte skambėsiantys Lietuvoje itin retai atliekami arfos ir smuiko dueto muzikiniai šedevrai pinsis su garsiausiais pasaulyje tango muzikos perlais. Programoje: L. Spohr, M. T. Von Paradis, A. Piazzola, C. Gardel ir kiti.

  Išskirtinio meistriškumo ir unikalios sudėties Linos Marijos Songailės (smuikas) ir Gabrielės Ašmontaitės-Bačkuvienės (arfa) duetas savo veiklą pradėjo 2019 metais. Dueto narės – tarptautinio pripažinimo sulaukusios akademinės muzikos solistės, bendradarbiaujančios rengiant įvairiausius muzikinius pasirodymus ir projektus Lietuvoje bei užsienyje. Ansamblio repertuare – virtuoziškumu žavintis ir į
  koncertines erdves melomanus pritraukiantis platus lietuvių ir pasaulio kompozitorių kūrybos
  šedevrų lobynas.

  Smuikininkė Lina Marija Songailė – nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Jos griežimo stilių formavo garsiausi rusų, rumunų, prancūzų, austrų smuiko mokyklų bei akademinės kamerinės muzikos atstovai. Lina Marija studijavo Italijoje (Fondazione Accademia Internazionale di Imola „Incontri con il Maestro") ir bakalaurą – Austrijoje (Universität für Musik und darstellende Kunst Graz). Magistro laipsnį aukščiausiais įvertinimais įgijo Šveicarijoje (Conservatorio della Svizzera italiana, Lugano). Smuikininkė yra „Trio Mirage” (Austrija) ir „Karalienės Luizės fortepijoninio trio” (Lietuva – Latvija) narė. 2014–2018m. „Grammy” laureato, kamerinio orkestro „Kremerata Baltica”, vadovaujamo Gidon Kremer, narė. Su šiuo orkestru grojo garsiausiose Europos, Azijos, JAV, JAE koncertų salėse.

  Arfininkė Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė  bakalauro ir magistro laipsnį įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tobulinosi Italijoje (Conservatorio di Musica Arrigo Boito, Parma). Arfininkės grojimo stilių formavo rusų, prancūzų ir italų mokyklos atstovės. Muzikė dalyvauja festivaliuose ir įvairiuose projektuose – ten groja solo ir ansamblių sudėtyse, kurdama unikalius pasirodymus. Arfininkė yra Trio „Nantes” narė. Gabrielė yra kviečiama groti kartu su ryškiais šalies orkestrais, taip pat pasirodo ir kaip solistė. Šiuo metu arfininkės pareigas užima Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį